SD Bohemia Group
Seniorské domy BG
Výstavba a provoz seniorských domů
Zvětšit písmo: AAA

Rychlý kontakt


SD Bohemia Group   >   Seniorský dům, obec Ořech

Seniorský dům, obec Ořech

Seniorský dům, obec Ořech

Seniorský dům, obec Ořech Seniorský dům, obec Ořech Seniorský dům, obec Ořech Seniorský dům, obec Ořech Seniorský dům, obec Ořech Seniorský dům, obec Ořech Seniorský dům, obec Ořech Seniorský dům, obec Ořech

Popis projektu

Areál Ořech je nově budovaný polyfunkční projekt moderního nájemního bydlení pro seniory. Projekt realizuje česká společnost SD Bohemia Group a.s. – stavební a developerská společnost zabývající se kompletní činností v oblasti bytových a polyfunkčních projektů.
Projekt bude nabízet bydlení seniorům v klidném a bezpečném areálu s nízkoenergetickými bezbariérovými byty se zajištěním pečovatelských a zdravotnických služeb. Projekt se nachází v centru obce Ořech vedle obecního úřadu a Baarova náměstí v místě bývalého zemědělského statku.

V areálu budou klientům poskytovány zaměstnanci penzionu pečovatelské služby vč. volnočasových aktivit. Z provozních služeb uvádíme např. každodenní individuální kontakt s klienty vč. návštěvy klientova bytu a zajištění drobného úklidu bytu, zajištění individuálního nákupu, obědů, pohotovosti, úklidu a údržby společných prostor areálu, zprostředkování zdravotní péče a zajištění doprovodu k lékaři a další služby. Z volnočasových aktivit uvádíme např. zajištění výletů, sportovních aktivit vč. kondičního cvičení a zdravotních procházek, zajištění přednášek, besed a kurzů a kulturních akcí přímo v areálu a další.

Areál se bude skládat ze dvou samostatných objektů domů (penzionů), mezi kterými vznikne moderní klidný dvůr plný zeleně určený k relaxaci a setkávání. Objekty budou členěny do čtyř samostatných sekcí, které na sebe budou plynule navazovat a budou tvořit i s dvorem harmonický celek. Snaha architekta byla propojit venkovní a vnitřní prostředí nejen tímto společným dvorem, ale i privátními předzahrádkami nebo terasami orientovanými do klidné nerušící zóny zajištující plné soukromí.

Obytný komplex bude nabízet k pronájmu bytové jednotky v dispozicích 1+kk až 3+kk o výměrách 27m2 – 87m2. 15 bytových jednotek (z celkových 30) bude tzv. upravitelných, tedy byty mohou bez dalších stavebních úprav sloužit osobám s omezenou schopností pohybu a orientace. V areálu bude dostupnost nadstandartních služeb speciálně určených pro seniory a osoby s určitým zdravotním postižením.


Lokalizace projektu


Zvětšit mapu