SD Bohemia Group a.s.   >  Projekty a reference  >  Seniorský dům, obec Ořech

Seniorský dům, obec Ořech

Popis projektu

Areál Ořech je nově budovaný polyfunkční projekt moderního nájemního bydlení pro seniory. Projekt realizuje česká společnost SD Bohemia Group a.s. – stavební a developerská společnost zabývající se kompletní činností v oblasti bytových a polyfunkčních projektů.
Projekt bude nabízet bydlení seniorům v klidném a bezpečném areálu s nízkoenergetickými bezbariérovými byty se zajištěním pečovatelských a zdravotnických služeb. Projekt se nachází v centru obce Ořech vedle obecního úřadu a Baarova náměstí v místě bývalého zemědělského statku.

V areálu budou klientům poskytovány zaměstnanci penzionu pečovatelské služby vč. volnočasových aktivit. Z provozních služeb uvádíme např. každodenní individuální kontakt s klienty vč. návštěvy klientova bytu a zajištění drobného úklidu bytu, zajištění individuálního nákupu, obědů, pohotovosti, úklidu a údržby společných prostor areálu, zprostředkování zdravotní péče a zajištění doprovodu k lékaři a další služby. Z volnočasových aktivit uvádíme např. zajištění výletů, sportovních aktivit vč. kondičního cvičení a zdravotních procházek, zajištění přednášek, besed a kurzů a kulturních akcí přímo v areálu a další.

Areál se bude skládat ze dvou samostatných objektů domů (penzionů), mezi kterými vznikne moderní klidný dvůr plný zeleně určený k relaxaci a setkávání. Objekty budou členěny do čtyř samostatných sekcí, které na sebe budou plynule navazovat a budou tvořit i s dvorem harmonický celek. Snaha architekta byla propojit venkovní a vnitřní prostředí nejen tímto společným dvorem, ale i privátními předzahrádkami nebo terasami orientovanými do klidné nerušící zóny zajištující plné soukromí.

Obytný komplex bude nabízet k pronájmu bytové jednotky v dispozicích 1+kk až 3+kk o výměrách 27m2 – 87m2. 15 bytových jednotek (z celkových 30) bude tzv. upravitelných, tedy byty mohou bez dalších stavebních úprav sloužit osobám s omezenou schopností pohybu a orientace. V areálu bude dostupnost nadstandartních služeb speciálně určených pro seniory a osoby s určitým zdravotním postižením.

Parametry projektu


Lokalizace projektu


Zvětšit mapu

Webové stránky projektu